Моніторинг серверної кімнати і ЦОД. Рекомендовані стандарти та найкращі практики


Застосування
Місцезнаходження датчиків
Установки
Рекомендовані датчики
Вологість в кімнаті

40% - 60%
Датчик вологості
Температура в кімнаті
Невеликі кімнати: центр. ЦОД: потенційно спекотні місця.
18-27°C / 64-80°F
Датчик температури
Моніторинг обігріву, вентиляції та кондиціонування
Біля кожного пристрою обігріву, вентиляції та кондиціонування для відстеження їх робочого стану.
Установки залежать від кімнати, найчастіше 18-27 ° C біля стійки рівень вологості в кімнаті 40-60%
Датчик температури і вологості
Температура на вході в стійку
ASHRAE рекомендує 3 для кожної стійки: спереду (зверху, посередині, і внизу).
18-27°C / 64-80°F
Датчик температури
Температура на виході зі стійки
ASHRAE рекомендує 3 для кожної стійки: ззаду (зверху, посередині, і внизу).
Менш ніж 20 ° C / 35 ° F різниця від температури на вході (зазвичай <40 ° C / 105 ° F)
Датчик температури
Датчик протікання під кожним пристроєм обігріву, вентиляції, і кондиціонування для визначення протікання.


Датчик протікання

На цій сторінці ви знайдете стандарти, рекомендовані ASHRAE для моніторингу навколишнього середовища в ЦОД або серверної. Установки, запропоновані нижче, підходять для ЦОД і серверних класу A1-A4. Стандарти охорони навколишнього середовища надаються для рівня моніторингу кожної стійки, моніторингу кімнати, і визначення витоку води.

Моніторинг на рівні стійки

Короткий зміст: ASHRAE рекомендує не менше 6 датчиків температури на стійку. Однак, Gartner заявляє, що вже 3 може бути досить. Температура на вході повинна бути в межах 18 ° -27 ° C / 64 ° -80 ° F. Температура на виході повинна бути з різницею менш 20 ° C / 35 ° F в порівнянні з температурою на вході.

Основна інформація: Грунтуючись на недавньому дослідженні Gartner, середня річна вартість стійок Wintel досягає $ 70,000 USD в рік. Це не враховує бізнес-вартість стійки. Ризикувати безперервністю бізнесу або навіть власною інфраструктурою через параметрів навколишнього середовища - не варіант. Але які ж існують природні загрози на рівні стійки?

Часто помилково покладаються тільки на моніторинг середовища на рівні кімнати, а не стійкі. Американська асоціація інженерів обігріву, охолодження та кондиціонування (ASHRAE) рекомендує встановити не менше 6 датчиків температури на стійку для створення безпечного середовища. Датчики повинні бути закріплені зверху, посередині, і внизу, ззаду і спереду від стійки.

При проблемі перегріву кондиціонери зазвичай компенсують проблему. Коли ви стежите за температурою тільки на рівні кімнати, тоді проблема буде помічена тільки тоді, коли кондиціонери вже не зможуть компенсувати перегрів, а це може бути вже пізно ... Температура стійки також не є температурою сервера.

Як заявили Gartner, ви могли вже почати стежити за температурою стійки в 3 точках вимірювання: з передньої нижньої частини стійки, щоб перевірити температуру холодного повітря, що надходить назад (в поєднанні з моніторингом руху повітря); з передньої верхньої частини стійки, щоб перевірити, чи весь холодне повітря досягає даного рівня; і, в кінці-кінців, зверху ззаду стійки, що зазвичай є найжаркішій точкою стійки. Температура повітря, що поступає повинна знаходитися в межах 18 ° -27 ° C / 64 ° -80 ° F. Температура виходу повинна мати різницю менше 20 ° C / 35 ° F в порівнянні з температурою на вході.

Як же впливає температура на ваші системи? У високоякісних систем є можливість автоматичного вимкнення для самозахисту від поломок при перевищенні заданої температури. Але чи знали Ви, що помилки на рівні процесора і помилки в Ваших додатках можуть бути викликані підвищеною температурою? На верхній температурної кордоні система охолодження страждає ще більше. Це зменшує розрахунковий термін служби обладнання. Все це впливає на доступність Вашої системи і безперервність Вашого бізнесу.

Моніторинг кімнати

Короткий зміст: Моніторинг кімнати включає в себе підтримку температури в межах 18 ° -27 ° C / 64 ° -80 ° F. Рівень вологості від 40% до 60%. Температура точки роси повинна бути 5.5ºC до 60% і 15ºC.

Основна інформація: Моніторинг серверної або ЦОД - це моніторинг навколишнього середовища в кімнаті, тобто рівні вологості і температури. Датчики температури і вологості зазвичай встановлюють:

 • в потенційно "гарячих" зонах усередині серверної або ЦОД;
 • біля кондиціонерів, щоб випередити поломку цих систем

Коли в серверній є кілька кондиціонерів, поломка одного кондиціонера буде спочатку компенсували іншими, запобігши повну поломку охолоджуючої системи через перевантаження. Рекомендується встановити датчики температури / повітряного потоку біля кожного кондиціонера, щоб заздалегідь визначити поломку.

Моніторинг вологості так само важливий, як і моніторинг температури, але він часто опускається. Чи знали Ви, що відносна вологість в серверних і ЦОД повинна бути між 40% і 60%? Занадто сухе повітря призведе до накопичення статичної електрики в системах, а надто вологий викличе корозію, яка почне повільно руйнувати Ваше обладнання та призведе до його постійним поломок.

Використання холодних коридорів всередині ЦОД може привести до підвищеної температури повітря поза коридорів. Температура повітря 37 ° C / 99 ° F не є чимось незвичайним в таких умовах, це дозволяє істотно зменшити вартість електроенергії. Однак, це також означає, що моніторинг температури має найбільше значення, оскільки поломка кондиціонера швидше відіб'ється на доступності і терміні служби систем (навантаження на вентилятор, перегрів процесора, ...), і високі температури в кімнаті можуть також позначитися на обладнанні, не встановленому в стійках .

При використанні гарячих коридорів необхідно стежити за температурою по всій кімнаті, щоб переконатися, що в кожну стійку потрапляє досить холодного повітря. У цьому випадку, однак, можна покластися на датчики температури, встановлені в стійках, на додаток до датчиків температури і вологості біля кожного кондиціонера.

Моніторинг затоплення / витоку води

Короткий зміст: Датчики протікання води повинні бути встановлені по периметру серверної, під кожною одиницею обладнання і під кожною трубою, що йде через Північну або ЦОД.

Основна інформація: Витік води - менш відома загроза для серверних і ЦОД. Сам факт того, що у більшості ЦОД і серверних встановлені фальшполи, збільшує ризик затоплення, так як вода накопичується в найнижчій точці на поверхні.

Існує два типи датчиків води: точковий і зонний (у вигляді сенсорного кабелю). Точкові датчики протікання спрацьовують, коли на їхні контакти потрапить вода. Зонні датчики протікання спрацьовують, коли в будь-якій точці на кабель потрапляє вода. Рекомендується використовувати другий тип датчиків протікання через більшого охоплення і більш високої точності.

При використанні фальшполов варто подумати про установку датчика під фальшпол, оскільки вода накопичується в найнижчій точці на поверхні.

Чотири головних джерела протікання води в серверній кімнаті це:

 • протікають кондиціонери: датчик протікання повинен бути встановлений під кожним кондиціонером;
 • витік води в підлозі або через дах: датчики протікання повинні стояти по периметру кімнати на відстані близько 50 см / 3фута від зовнішніх стін і під фальшполами;
 • протікання труб водопостачання, що проходять через серверні: датчик води повинен бути розташований під фальшпідлогою;
 • потоп: те ж саме, як і другий пункт: витік води в кімнаті або з верхніх поверхів.

Впровадження стандартів за допомогою пристроїв моніторингу NetPing / UniPing і датчиків

Всі датчики підключаються до NetPing / UniPing, пристрої моніторингу підтримують підключення до восьми датчиків температури, до чотирьох датчиків вологості і до шістнадцяти датчиків типу «сухого контакту». Кількість датчиків, що підключаються залежить від конкретної моделі пристрою моніторингу.


Застосування
Місцезнаходження датчиків
Установки
Рекомендовані датчики
Моніторинг роботи кондиціонера
Раннє визначення поломки кондиціонера
Близько від кондиціонера
Температура залежить від установки кондиціонера. Відносна вологість: 40-60%
Датчик температури і вологості
Моніторинг навколишнього середовища
Моніторинг температури і вологості в серверній
Маленькі серверні: центр кімнати. ЦОД: потенційні гарячі зони - найвіддаленіші від кондиціонерів
Температура залежить від установок типу кімнати. Вологість: 40-60% rH
Датчик температури і вологості
Визначення протікання води від кондиціонерів
Під кожним кондиціонером

Датчик протікання
Моніторинг на рівні стійки
Датчики для моніторингу температури на вході
Спереду - низ стійки для охолодження кімнати або статі, верх стійки для верхнього охолодження
18-27°C / 64-80°F
Датчик температури
Датчики для моніторингу температури на виході
Позаду - верх стійки (найгарячіша точка)
Різниця менш ніж 20 ° C / 35 ° F між вхідним і вихідним потоком повітря (зазвичай <40 ° C / 105 ° F)
Датчик температури
Протікання води / потоп. Визначення протікання води за межами кімнати
Навколо зовнішніх стін серверної / ЦОД і під фальшполом, найкраще 30-50 см / 10-20 "від зовнішньої стіни

Датчик протікання
 • За класифікацією ASHRAE:

  • Клас A1: Зазвичай ЦОД з точно контрольованими параметрами навколишнього середовища (точка роси, температура і відносна вологість) і критично важливі операції; типи продуктів, які зазвичай створюються для такої навколишнього середовища - це корпоративні сервера і послуги зберігання;
  • Клас A2: Зазвичай місце інформаційних технологій, офіс або лабораторна середа з певним контролем параметрів навколишнього середовища (точка роси, температура, і відносна вологість); типи продуктів, які зазвичай створюються для такої навколишнього середовища - це об'ємні сервера, послуги зберігання, персональні комп'ютери і робочі станції;
  • Клас A3 / A4: Зазвичай місце інформаційних технологій, офіс або лабораторна середа з деяким контролем параметрів навколишнього середовища (точка роси, температура, і відносна вологість); типи продуктів, які зазвичай створюються для такої навколишнього середовища - це об'ємні сервера, послуги зберігання, персональні комп'ютери і робочі станції.